Rośnie zainteresowanie filmami z powietrza

Najpierw wykorzystywano je jedynie w armii, gdzie zresztą są używane do dziś. Dość prędko jednak drony docenili także pozostali klienci. Trafiły do biur inżynierów, geodetów oraz policjantów. Trochę później drony zdecydowali się wykorzystywać również fotografowie i kamerzyści – urządzenia te pozwoliły na osiągnięcie niepowtarzalnych kadrów bez konieczności wypożyczania śmigłowca. Wraz ze spadkiem cen ich zakupu, dronami zainteresowali się także inni – dziś stały się wszak chętnie wybieranymi zabawkami, a najtańsze wersje można nabyć już za niewielkie kwoty. W rękach specjalistów najczęściej są oczywiście wykorzystywane do kręcenia filmów i robienia fotografii. Czemu operatorzy tak chętnie po nie sięgają?

Czemu powinieneś zdecydować się na filmy z lotu ptaka?

Podstawowym plusem filmów z lotu ptaka, jak przed chwilą wspomnieliśmy, jest możliwość uwiecznienia niezwykłych kadrów bez drogiego wszak wypożyczania śmigłowca. Z tego powodu filmy z drona chętnie nagrywają agencje zajmujące się produkcją programów telewizyjnych. Filmy z lotu ptaka są też chętnie wykorzystywane w klipach reklamowych – szczególnie, jeśli muszą reklamować miasto. Coraz częściej na filmy z drona decydują się także nowożeńcy, którzy dzięki opisywanej technice otrzymują niepowtarzalne filmy uwieczniające tę uroczystość. Rzecz jasna jeśli wybiorą właściwego operatora.

Ujęcia z lotu ptaka – cennik

Za tę pomoc należy oczywiście zapłacić. Ile? Jest to zależne od wielu czynników – na przykład: skomplikowanie zlecenia, to, czy wymagamy również montażu oraz miejscowości, w którym będzie zrealizowana usługa. Powinniśmy mieć świadomość, że koszt jest zależny od liczby lotów na dzień oraz ilości wykonanych fotografii, jednak w wielu niestandardowych sytuacjach koszty mogą się zwiększyć. Koszty filmów z drona zależne są także od typu drona – tańsze będzie wynajęcie quadrocoptera wyposażonego w obiektyw FullHD, a kosztowniejsze drona nagrywającego filmy w jakości 4K.