Regulacja okien – w jakich przypadkach należy ją wykonać?

Jeśli chcesz zamówić regulację okien Warszawa, skieruj się w to miejsce.

Regulacja okuć okiennych, potocznie zwana regulacją okien, to usługa, która ma być realizowana zawsze, kiedy pojawiają się trudności z zamykaniem okna, a też przed sezonem letnim i zimowym – by adekwatnie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, czemu jest to istotne!

Po co przeprowadza się regulację okien?

Regulacja okien nie jedynie pozwala ustawić optymalną szczelność okna, jednakowoż również zapobiega zdeformowaniom i uszkodzeniom ramy.
Rozróżnia się dwa rodzaje regulacji okien (a dokładnie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy rodzaj to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak nazywana regulacja zima/lato, która oddziałuje na szczelność okna, a w związku z tym na wentylację lokalu mieszkalnego. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, czyli wzmagając docisk skrzydła do ramy okiennej, żeby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej należałoby obniżyć, żeby okno przepuszczało więcej powietrza.
Drugi rodzaj to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła sprawia kłopoty z zamykaniem okna lub ewentualnie działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła zezwala je wykluczyć.

Jak w wielu przypadkach powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak bez trudu się domyślić na bazie podanych wyżej informacji, regulację okien powinno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim i zimowym.
Jeżeli jednak pojawiają się problemy z zamykaniem okna czy też klamka stawia opór, warto do tego wezwać fachowców od regulacji okien, jacy polepszą pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]