Przygotowanie mieszkania do sprzedaży – tylko z profesjonalistą

Na naszym rynku pojawiła się nowatorska propozycja – tzw. home staging, który oznacza fachowe przygotowanie nieruchomości do sprzedaży. Moda na wykonywanie metamorfozy domu krótko przed przygotowaniem do transakcji zawitała do nas ze Stanów Zjednoczonych. Sprawdźmy w takim razie, czy rzeczywiście odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni pomieszczeń zwiększa szanse powodzenia procesu sprzedażowego.

Skuteczna transakcja – przygotowanie nieruchomości do sprzedaży

Przygotowanie nieruchomości do sprzedaży zasadniczo opiera się na usunięciu niepotrzebnych elementów i oczyszczeniu pomieszczeń. Home staging obejmuje także drobne remonty, czyli pomalowanie ścian, wyrównanie ich struktury, ustawienie eleganckich mebli. Tak przygotowana nieruchomość jest gotowa do sfotografowania. Chodzi tu o ukazanie piękna nieruchomości, co dość często jest niezauważalne, gdy właściciele nie mają zmysłu dekoratorskiego. Badania pokazują, że home staging wymiernie podnosi możliwość znalezienia ewentualnych klientów, jak również pomyślnej finalizacji procesu sprzedażowego.

Przygotowanie mieszkania do sprzedaży – osiągnij lepszy zysk

Pamiętajmy także o fakcie, że za profesjonalnie prezentującą się nieruchomość mamy możliwość wynegocjować o wiele korzystniejszą stawkę – nawet o 15procent. Warto zatrudnić profesjonalnego home stagera, na co dzień zajmującego się przygotowaniem mieszkań do sprzedaży. Oprócz zmysłu estetycznego, posiada on również doświadczenie w tematyce robienia świetnych zdjęć, co pozwoli na zamaskowanie ujemnych ujęć naszego wnętrza.