Przemysł kosmetyczny, chemiczny, spożywczy – kto używa zbiorników nierdzewnych?

Stal nierdzewna to jeden z najbardziej stabilnych chemicznie materiałów. Nie wchodzi w reakcje z kwasami, nie koroduje i zachowuje swoje parametry nawet w skrajnych temperaturach. Jest to związane z zawartością chromu, który w chwili kontaktu z powietrzem wytrąca się ze stopu i tworzy na powierzchni niezauważalną gołym okiem powłokę. Zabezpiecza ona stal przed szkodliwym wpływem licznych substancji chemicznych, jak również podnosi jej odporność na nieprzychylne warunki. Dzięki tym właściwościom zbiorniki ze stali nierdzewnej są stosowane w wielu dziedzinach przemysłu.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej w przemyśle kosmetycznym

Z uwagi na fakt, iż stal nierdzewna nie reaguje z związkami chemicznymi wykorzystywanymi w procesie wytwarzania kosmetyków, wykonane z niej zbiorniki są szeroko stosowane w tym przemyśle. Używa się ich zarówno do prowadzenia procesów produkcyjnych, jak i do składowania sporych ilości gotowych środków. Wymienione wyżej właściwości powodują, że zbiornik nierdzewny jest również doskonałym rozwiązaniem dla przemysłu chemicznego oraz zakładów wytwarzających i przetwarzających materiały opałowe.

Zbiorniki nierdzewne w branży spożywczej

Zbiorniki nierdzewne są często stosowane w przeróżnych fabrykach z szeroko pojętej branży spożywczej – w placówkach gastronomicznych czy też zakładach przetwórstwa. W piekarniach, browarach czy gorzelniach nagminnie spotyka się zbiorniki fermentacyjne również wykonane z tego stopu. Oferta przedsiębiorstw zajmujących się produkcją zbiorników stalowych cieszy się powodzeniem w branży spożywczej głównie dlatego, że na tego rodzaju pojemnikach nie zbiera się osad, który sprzyja zakażeniu ich zawartości drobnoustrojami czy dzikimi drożdżami.