Profesjonalny test szczelności budynku

Nieszczelność nieruchomości może stać się przyczyną utraty nawet 30% ciepła, a to wiąże się dużymi wydatkami na opał. Chcesz, żeby Twoje lokum cechowało się optymalnym współczynnikiem przenikania ciepła? Zleć fachowcom test szczelności budynku. Na czym to polega i dlaczego to badanie jest tak istotne?

Badanie szczelności budynku – nowoczesna technologia

Każdy z nas chciałby zredukować wydatki związane z ogrzewaniem domów. Niezależnie od tego jaką metodę ogrzewania wybierzemy, zawsze jesteśmy narażeni na koszty. Na szczęście nowoczesna technologia pozwala na zastosowanie rozwiązań, które identyfikują miejsca tzw. wycieków powietrznych. Badanie szczelności budynku polega na zamontowaniu w drzwiach lub otworach okiennych specjalnego sprzętu z wentylatorem, który pompuje powietrze do pomieszczeń. Dzięki temu tworzy się odpowiednie podciśnienie, które umożliwia ustalenie pomieszczeń najbardziej narażonych na straty ciepła. Test szczelności budynku jest obligatoryjny w przypadku domów stawianych w technice pasywnej, na które chcemy dostać wsparcie rządowe.

Test szczelności budynku – komu zlecić przeprowadzenie analizy?

Po wykonaniu testu szczelności budynku masz szansę znacząco obniżyć wydatki na ogrzewanie. Całość prac wraz z przygotowaniem budynku trwa zaledwie ok. 4 godzin. Po przeprowadzeniu badania otrzymujemy szczegółowy raport z danymi na temat nieszczelności w budynku. Usunięcie nieszczelności sprawia, że w domu panuje przyjazny mikroklimat, a ciepło zostaje w pomieszczeniach. Na rynku działa wiele przedsiębiorstw specjalizujących się w wykonywaniu testów szczelności budynków. Budujesz dom pasywny i zależy Ci na dotacji? Zgłoś się do specjalistów, którzy pomogą Ci zbadać stan nieruchomości.