Opieka nad grobami

opieka nad grobami

Oblicze grobów naszych krewnych jest dowodem naszej pamięci. Często niestety nie mamy chwili, by się nimi zaopiekować – także, kiedy groby zlokalizowane są w tej samej miejscowości, w którym mieszkamy. Prawdziwe problemy stają się naszym udziałem jednak, kiedy naszych bliskich pożegnaliśmy w odległej miejscowości – w takich sytuacjach na opiekę nad grobami na pewno nie zarezerwujemy sobie czasu. Nie oznacza to na szczęście, że pomniki są skazane na to, by pozostać brudne – doskonałym wyjściem okaże się wtedy płatna opieka nad grobami. Co nam daje opisywana usługa?

Dlaczego powinniśmy postawić na opiekę nad grobami?

Na opisywaną usługę stawiają nie tylko ludzie, którym brak czasu – wśród korzystających z usług specjalizujących się w tym firm łatwo znaleźć również osoby schorowane, które na sprzątanie grobów swoich krewnych po prostu nie mają siły. Przedsiębiorstwa, których domeną jest opieka na grobami nierzadko oferują także inne usługi, czyli zakładanie siedzeń oraz pomoc w dopełnieniu najtrudniejszych formalności oraz poprawienia napisów.

Koszty opieki nad grobami

Stawki, jakie musimy opłacić pracownikom czuwającym nad pomnikami naszych bliskich są bardzo zróżnicowane. Zależne są zwłaszcza od rodzaju pomocy – kiedy wybieramy tylko pojedyncze czyszczenie, wydamy od 30 do 40 PLN. Gdy jednak chcielibyśmy, by przedsiębiorstwo czyściło nagrobek co cztery tygodnie, musimy liczyć się z kosztem około czterystu PLN co dwanaście miesięcy. Nie zapominajmy, iż koszty uzależnione są także od gabarytów grobów, a najbardziej kosztowne będzie utrzymanie wieloosobowych grobowców.

Nasze dane kontaktowe:
Profesjonalna Opieka Nad Grobem
Firma Handlowo-Usługowa „KINGA” Kinga Radecka
ul. Wiśniowieckiego 49B
33-300 Nowy Sącz

Mob.: +48 602 726 052
E-mail: [email protected]