Nowoczesne filmowanie i fotografia

Drony stają się w naszym kraju coraz bardziej rozpowszechnione. Jak grzyby po deszczu wyrastają nowe przedsiębiorstwa, które wykonują różne usługi polegające na wideofilmowaniu z lotu ptaka. Ale jaki jest najważniejszy zakres usług i dlaczego bezzałogowe statki powietrzne zyskały na popularność?

Filmowanie i fotografia – filmy marketingowe

Sposób użycia dronów jest bardzo szeroki – dotyczy sektorów jak np. administracja, leśnictwo, teledetekcja oraz rolnictwo. Z reguły z lotu ptaka nagrywa się filmy marketingowe obiektów (na przykład ośrodki wypoczynkowe), uwiecznia wesela oraz koncerty. Bardzo powszechne jest także używanie dronów do filmowania nieruchomości, do prezentacji malowniczych miejsc, przy weryfikacji rowów melioracyjnych oraz przy kontroli transportów kolejowych. Nowoczesne drony służą też poprawie bezpieczeństwa – używane są do monitorowania tłumów, do celów poszukiwawczych – od Gdańska aż po Kraków. Za pomocą dronów zyskujemy możliwość tworzenia dokładnych planów terenów i nadzorowania inwestycji. Nowoczesne urządzenia filmują w rozdzielczości 4K oraz robią zdjęcia np. w formacie JPG. Najpopularniejsze urządzenia to m.in. Phantom 2 Vision.

Filmowanie i fotografia – tworzenie ortofotoplanów

Od jakiegoś czasu żeby móc realizować usługi typu filmowanie i fotografia z drona niezbędna jest licencja UAVO Bvlos. Wszystkie przedsiębiorstwa zarabiające na wideofilmowaniu z dronów muszą mieć uprawnienia. Aby mieć zgodę na latanie nad miastem wymagane jest również pozwolenie ULC, tj. Urzędu Lotnictwa Cywilnego oraz ubezpieczenie. Jeśli w takim razie chcemy wynająć firmę zajmującą się filmowaniem i fotografią z powietrza – sprawdźmy czy legitymuje się właściwymi dokumentami. Drony dokumentują wzniosłe wydarzenia z życia, a produkt końcowy – fotografie oraz nagranie – stanowi świetną okazję do wzruszeń. Mogą też wypromować biznes – docierają wszędzie, a więc opłaca się korzystać z tego specjalistycznego rozwiązania.