Naprawa lodówek – zostaw to profesjonaliście

Najpopularniejsze usterki lodówek to przede wszystkim za niskie temperatury, dokuczliwe postukiwanie i nieszczelność. Co ważne, tego typu awarie niekiedy wynikają tylko z nieodpowiedniego ustawienia – wówczas wystarczy tylko przestawić urządzenie. Kiedy zaś źródło usterki jest gdzie indziej, konieczna okaże się pomoc fachowcy. Ile za nią zapłacimy? Kiedy naprawa lodówek jest dobrym rozwiązaniem, a kiedy lepiej kupić inny produkt?

Naprawa lodówek – kiedy się zdecydować?

Najbardziej zagrożonymi usterkami podzespołami lodówek są silnik oraz sprężarka. Nierzadko ich źródłem okazuje się niewłaściwe obchodzenie się ze sprzętem. Do lodówki nie należy wszak chować potraw ciepłych, a korzystając z niej musimy wiedzieć o tym, aby zamknąć wnętrze. Kiedy chodzi o lodówki dla sklepów, dobrze zastosować siłowniki. Za mała moc silnika wpływa również na działanie zamrażalnika. Nie zapominajmy, iż w przypadku stwierdzenia awarii nie należy serwisować lodówki samodzielnie. O wiele lepiej zrobimy powierzając to fachowcom, zyskując w ten sposób gwarancję na zamówione usługi.

Ile wydamy na naprawę lodówek?

Wydatki na naprawy lodówek, jak łatwo się domyślić, zależne są od rodzaju awarii. Inną stawkę zapłacimy za wymianę gazu, inną za naprawę termostatu, zaś jeszcze inną za serwis sprężarki. Odrębna kwestia to naprawa lodówek sklepowych – ze względu na fakt, że jest to sprzęt przemysłowy, ceny naprawy mogą być większe. Niemniej jednak koszt naprawy najczęstszych awarii jest zdecydowanie niższy niż nabycie nowego sprzętu.