Na co zwrócić uwagę, gdy wynajmujesz lokal na komunię?

Zamów organizację komunii.

Impreza komunijna jest dla dziecka tak samo wyczekiwanym wydarzeniem, co sama ceremonia przyjęcia sakramentu. Nic w tym dziwnego, ponieważ to zazwyczaj pierwsza naprawdę duża impreza rodzinna, na której dziecko wie, iż wszyscy zaproszeni skupieni są jedynie na nim. Stąd też rodzice chcą, aby ten dzień uchował się przez całe życie w jego wspomnieniach.

Znaleźć salę komunijną czy zaplanować imprezę w domu?

Jeszcze przed wysyłką zaproszeń na sakrament rodzice muszą wybrać czy ugoszczą rodzinę we własnym domu czy konieczne będzie wynajęcie lokalu. Obiad dla zaproszonych w domu jest z reguły opcją wtedy, jeżeli aranżujemy uroczysty obiad jedynie dla najbliższej kilkunastoosobowej grupy krewnych, jednakże to już rzadkie sytuacje. Przyjęcia z okazji pierwszej komunii przeobraziły się w ostatnich latach w huczne eventy rodzinne, na które sprasza się niekiedy do stu gości, toteż na ogół urządzane są w salach weselnych lub restauracjach. Jeżeli planujemy wynająć pojemny lokal, powinno się wyruszyć na poszukiwania sali, natychmiast jak zostanie ustalony termin komunii. W okresie komunijnym znacznym problemem może stać się również znalezienie dobrego dostawcy cateringu, dlatego warto wybrać takie miejsce na organizację przyjęcia, które współpracuje na stałe ze sprawdzoną firmą cateringową, specjalizującą się w przyrządzaniu menu na komunię. Kluczowe jest też to, żeby lokal na przyjęcie komunijne umiejscowiony był tak, by transport wszystkich gości z kościoła był wygodny i szybki.

Organizacja przyjęcia komunijnego – a może komunijna sesja zdjęciowa w plenerze?

Pomyśl o wynajęciu fotografa, który utrwali ku pamięci ten dzień – zarówno ceremonię w kościele, jak późniejszy obiad dla rodziny i przyjaciół. Tradycją stały się również stylizowane sesje zdjęciowe pociechy w szacie komunijnej oraz jego wspólne zdjęcia z rodzicami chrzestnymi i rodziną. Sala komunijna powinna więc oferować malownicze, zadbane wnętrza. Innym atutem będzie dostęp do pobliskiego ogrodu, gdzie przy sprzyjającej pogodzie można będzie wykonać sesję zdjęciową pod gołym niebem. Możliwość skorzystania z ogrodu to także atrakcja dla kilkuletnich uczestników imprezy komunijnej – jeżeli będzie ich wielu, wypada zastanowić się nad wynajęciem animatora, który zajmie dzieci interesującymi zabawami.
Oczywiście, goście przyjęcia komunijnego kupią podarki dla dziecka. Rodzice na ogół zgadzają się na całkowitą dowolność z tym zakresie. Jakkolwiek w zaproszeniu można zaznaczyć, iż nie zgadzamy się na niektóre typy prezentów, przykładowo drogą biżuterię albo zabawki-pistolety.

Nasze dane kontaktowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]