Kontenerowy wywóz odpadów – usługa dla firm i osób prywatnych

Budowa lub przebudowa domu, odnowienie mieszkania, prace w ogrodzie, sprzątanie piwnicy albo strychu – co łączy te, na pierwszy rzut oka w ogóle niepowiązane ze sobą czynności? W ich przypadku wytwarzane są znaczne ilości odpadów, których nie wolno wyrzucać do odpadów komunalnych. Stare sprzęty domowe i meble, gruz budowlany oraz odpady zielone i ziemia muszą być odwiezione do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Co jednak zrobić, jeżeli nie mamy możliwości przewieźć ich samodzielnie? W takich wypadkach najlepiej zrobimy zamawiając kontenerowy wywóz odpadów.

Wywóz śmieci – na czym polega?

Wywóz odpadów w specjalnych kontenerach to usługa, która pozwala uniknąć wywożenia odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Zajmujące się nim przedsiębiorstwo usługowe zapewnia klientowi kontener o objętości dopasowanej do zaawansowania prac i ilości generowanych odpadów. Klient może w okresie wskazanym w umowie zapełnić go śmieciami bez obaw o to, że poniesie konsekwencje przewidziane za ich niewłaściwe składowanie. W wyznaczonym w umowie terminie firma odbiera od klienta wypełniony kontener na śmieci. To na niej leży teraz obowiązek zatroszczenia się o utylizację śmieci zgodnie z przepisami, co jest rozwiązaniem praktycznym i bezproblemowym.

Komu rekomendujemy kontenerowy wywóz śmieci?

Wywóz odpadów zamawiają różni klienci. Z oczywistych przyczyn usługi tego typu największym zainteresowaniem cieszą się pośród klientów indywidualnych, którzy nierzadko nie są w stanie zapewnić przewozu odpadów do PSZOK-u. Ze względu na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest również często zamawiany przez inne firmy. Korzystają z niego między innymi przedsiębiorstwa ogrodnicze, remontowe czy budowlane. Zimą to też najlepszy sposób na składowanie i pozbycie się śniegu usuniętego z trawników, parkingów, dróg wewnętrznych czy boisk.