Jak wygląda praca z coachem psychologiem?

Uzyskaj pomoc coacha biznesu. Kliknij tutaj

Rynek pracy w ostatnim dziesięcioleciu wymaga ciągłego dopasowywania się do jego bieżących wymogów, a jednocześnie jest nadzwyczaj konkurencyjny. W następstwie tego tak znaczący jest nie tylko rozwój zawodowy pojedynczego pracownikaprzedsiębiorstwa, ale także sprawna organizacja pracy wieloosobowych grup osób zatrudnionych. W takich działaniach warto wesprzeć się wiedzą wykwalifikowanego coacha.

Sesje z coachem psychologiem – zdobądź nowe umiejętności zawodowe

Zawodowy coach biznesu pomaga poszerzyć zakres kompetencji danej osoby, otwiera ją na zachodzące zmiany oraz kolejne wyzwania zawodowe. Dzięki temu może ona znacznie szybciej rozwijać swoje kwalifikacje, co owocuje lepszymi rezultatami w pracy, ale też kreuje nowe perspektywy awansu. Coach skupia się na zamiarach oraz aspiracjach klienta, dlatego sesje z nim każdorazowo mają charakter indywidualny, ukierunkowany na wypełnienie określonych zadań. Kto przeważnie postanawia skorzystać z usług coacha biznesu? Są to z reguły dyrektorzy czy właściciele firm, którzy chcą rozwinąć swoje kompetencje w sektorze kierowania i planowania pracy.

Jak wygląda współpraca z coachem biznesu?

Fundamentem przynoszącej pozytywne efekty pracy z coachem biznesu, jest staranne zrozumienie klienta. W związku z tym pierwsze spotkanie z coachem koncentruje się na precyzyjnym wyznaczeniu oczekiwań oraz aspiracji klienta, poznanie jego sytuacji zawodowej, umiejętności, największych zwycięstw i porażek zawodowych. Pozwala to rozpoznać, czy najodpowiedniejszą drogą rozwoju będzie doradztwo czy może coaching, jak również wstępnie wybrać częstotliwość i ilość sesji niezbędnych do uzyskania zaplanowanych efektów. Rozmowa wstępna nie musi przebiegać z coachem twarzą w twarz – można nawiązać kontakt przez komunikator lub telefonicznie. Po zakończeniu ustalonej ilości spotkań coach opracowuje podsumowanie całego procesu. Wymienia w nim, czy osiągnięte zostały wszystkie zamierzenia oraz czy konieczna jest kontynuacja pracy.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]