Jak wybrać samochód do ślubu?

Z pewnością niezwykle kluczowym zdarzeniem na ścieżce życia każdego z nas jest zawarcie związku małżeńskiego. Wszystko musi być w tym dniu zapięte na ostatni guzik – nic nie może zawieść. Dzień ślubu jest zwykle dopracowany w najmniejszym detalu. Ważki element jego oprawy stanowi samochód, którym nowożeńcy udadzą się do ślubu – jest ono synonimem luksusu.

Auto do ślubu – tradycyjnie na ceremonię

Obecnie tradycją jest, by państwo młodzi pokonali drogę na ceremonię autem. Kiedyś zapewniał to pojazd zaprzężony w dwa przystrojone wierzchowce. Jednak wraz z nastaniem techniki wierzchowce ustąpiły pola koniom mechanicznym. Samochód do ślubu jest elementem, który powinien być zauważony przez zgromadzonych członków rodziny i znajomych. Ale oprócz spodziewanej, iście królewskiej oprawy, auto jest po prostu praktyczną metodą dotarcia na ślub. Tym bardziej teraz, kiedy to nie poruszamy się już tylko w ramach niewielkiego obszaru zamieszkania, ale często przemierzamy przed ślubem wiele kilometrów – wszak obecnie droga z kościoła do restauracji przebiega zazwyczaj przez fotografa.

Co wybrać – zabytkowe auto czy luksusowy Mercedes do ślubu?

Na wybór idealnego środka transportu mogą mieć wpływ moda oraz indywidualne gusta. Zwykle ogół wstępujących w związek małżeński wybiera samochody z aktualnej oferty obecnych od lat na motoryzacyjnym rynku marek, takich jak Mercedes. Na rynku usług transportowych kierowanych do nowożeńców znajdują się także pojazdy z najnowszej oferty salonów samochodowych, jak również te retro. Nowożeńcy często decydują się nowoczesne egzemplarze wysokiej klasy w stonowanej, nierzucającej się w oczy czarnym kolorze. Całość musi stanowić idealną harmonię, dlatego wytworne skórzane wnętrza są już standardem. Wypożyczalnie samochodów do ślubu zapewniają młodym parom możliwość wynajmu pojazdu wraz z kierowcą zaznajomionym z etykietą ślubną. Osoba, która będzie siedziała za kierownicą jest również gwarancją powodzenia naszej ceremonii. Zatem potrzebny jest profesjonalista, który bez opóźnień dowiezie nas do celu, przy czym wykaże się dyskrecją i nie skradnie naszego show.