Diagnostyka termowizyjna budynków

Okres jesienno-zimowy to czas, kiedy zwracamy szczególną uwagę na izolację termiczną w domu. Planujesz przeprowadzić ocieplenie budynku? A może zależy Ci na sprawdzeniu jakości przeprowadzonych już robót? Zleć badanie kamerą termowizyjną. Po co przeprowadza się takie badanie?

Badanie termowizyjne budynku – zredukuj straty ciepła

Dokładne ocieplenie budynku pozwala zredukować straty ciepła i znacząco ograniczyć wydatki związane z paleniem w piecu. Twój dom jest ocieplony i chcesz sprawdzić czy roboty zostały przeprowadzone w sposób profesjonalny? Duże straty ciepła są wynikiem złej izolacji fundamentów. Doskonałym sposobem na ustalenie powodów strat ciepła w pomieszczeniach jest badanie kamerą termowizyjną. Dlaczego okres jesienno-zimowy jest najbardziej właściwym czasem na wykonanie takiego badania? Analiza będzie wiarygodna tylko wówczas, gdy różnica między temperaturą na zewnątrz, a temperaturą w pomieszczeniu będzie wynosić powyżej piętnaście stopni Celsjusza. Dzięki temu możemy precyzyjnie sprawdzić problemy ze szczelnością budynku i mostki cieplne.

Badanie termowizyjne budynku – jak pozbyć się wilgoci z mieszkania

Z jakiego powodu diagnostyka termowizyjna jest tak istotna? Wskutek nieprawidłowości w izolacji termicznej w pomieszczeniach może pojawić się wilgoć. Badanie kamerą termowizyjną nie wpływa w żaden sposób na konstrukcję badanego obiektu, a diagnostyka termowizyjna może być wykonywana nawet z pewnej odległości od nieruchomości. Rezultaty widoczne są na tzw. termogramie, a newralgiczne miejsca zaznaczone w odcieniach granatowego. Interpretacja wyników wymaga starannego przygotowania merytorycznego, dlatego diagnostyką termowizyjną zajmują się osoby wykwalifikowane. Chcesz przekonać się czy Twoja nieruchomość jest przygotowana na nadejście zimy? Zaufaj innowacyjnym metodom termowizyjnym, które określą mostki termiczne.