Coaching kariery – nie tylko dla osób rozpoczynających drogę zawodową

Wejdź tu, jeśli interesuje Cię korzystna oferta coachingu kariery.

Doradztwo zawodowe umożliwia ujawnienie Twoich mocnych stron oraz wykorzystanie ukrytego potencjału. Na czym polega coaching kariery? Dlaczego opłaca się rozwijać swoje umiejętności zawodowe?

Coaching kariery – fachowe przygotowanie do procesu rekrutacji

Coaching kariery przeprowadzony z kompetentnym doradcą zawodowym pomaga nie tylko tym, którzy dopiero zaczynają swoją karierę, ale także doświadczonym pracobiorcom, którzy starają się obronną ręką przetrwać reorganizację w przedsiębiorstwu, obawiają się przemian w sektorze zatrudnienia czy też szykują się do przejścia do nowej pracy. Doświadczony coach kariery asystuje na licznych płaszczyznach – pokazuje jak przygotować się do rozmowy o pracę, aby zwycięsko przejść proces rekrutacji oraz jak rozwijać tzw. umiejętności „miękkie” oraz inne kompetencje, niezbędne w pracy. Coach kariery zajmuje się także pomocą w poprawnym przygotowaniu dokumentów, np. listu motywacyjnego, CV lub portfolio projektów, tak, aby wzbudziły zainteresowanie u potencjalnych pracodawców, a przez to podniosły szansę na to, że kandydat będzie dopuszczony do rozmowy. Równie ważne jest także szkolenie z autoprezentacji – to jeden z najważniejszych aspektów, na który zwracają uwagę specjaliści od rekrutacji.

Kto powinien skorzystać z oferty coachingu kariery?

Chcesz prowadzić swoją karierę zawodową tak, aby wreszcie osiągnąć uznanie na rynku pracy? A może planujesz zmienić branżę, lecz nie masz pewności, jaka praca przyniesie Ci radość i równocześnie wysoką pensję? Coaching kariery sprawi, iż poznasz swoje słabe oraz mocne strony, zaczniesz wykorzystywać skryte w Tobie możliwości i osiągać sukcesy zawodowe. Profesjonalny coach kariery wspomoże też kierowników wyższego stopnia oraz innych wysoko kwalifikowanych pracowników, którzy poszukują ukierunkowanych konsultacji. Zanim dojdzie do pierwszego spotkania następuje zdefiniowanie potrzeb doradczych – na tym etapie ustala się cele uczestnika sesji, pomocy w jakim zakresie potrzebuje i jaka liczba sesji z doradcą zawodowym pozwoli dotrzeć do przewidzianego celu.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]