Zleć montaż rusztowań profesjonalnej firmie

Na pewno każdy z nas przynajmniej kilka razy w życiu natknął się na rusztowania. Te ciekawe konstrukcje wykorzystuje się powszechnie w budownictwie. Ich zastosowanie sprawia, że możliwe jest wykonywanie prac na znacznej wysokości bez narażania swojego życia oraz zdrowia. Z jakich elementów zbudowane są rusztowania? Gdzie dokładnie się je wykorzystuje?

Montaż rusztowań: budowa oraz możliwości ich zastosowania

Rusztowania zbudowane są ze słupów nośnych, które biegną pionowo i żerdzi o przebiegu poziomym, które są solidnie przymocowane do słupów nośnych. Mogą być przykręcone, przybite oraz przywiązane. Na żerdziach układane są pomosty. W rusztowaniach o najprostszej konstrukcji w roli pomostu stosowana jest najczęściej zwykła deska. W wypadku tych nowoczesnych rusztowań, pomost wykonany jest z metalowych prefabrykatów mających niewielką wagę. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu dostępne były najczęściej rusztowania zrobione z rur stalowych. Charakteryzowały się one jednak naprawdę dużą wagą. Dzisiaj rusztowania są zazwyczaj zrobione z aluminium. Aluminium ie ma zbyt dużej wagi, a jednocześnie jest naprawdę niezwykle wytrzymałe. Rusztowania stosuje się głównie w budownictwie. Powszechnie spotykane są rusztowania elewacyjne, które stosowane są w czasie prac obejmujących modernizację zabytków, budynków użyteczności publicznej i świątyń. Aktualnie rusztowania stosuje jednak także przemysł energetyczny i chemiczny.

Montaż rusztowań: pomoc fachowej firmy

Kiedy niezbędne jest rusztowanie, można skorzystać z usług firmy, która takie konstrukcje wypożycza. Najczęściej przeprowadza ona również montaż, a następnie demontaż rusztowania. Cena za takie usługi zawsze ustalana jest indywidualnie. Wpływ na nią ma między innymi metraż rusztowania, czas, na jaki planujemy je wypożyczyć oraz to, czy ma zostać zrealizowany montaż i demontaż.