Zalety podłóg z drewna merbau

link

Merbau to wyjątkowy gatunek drewna, który znakomicie wpisuje się w nowoczesne wzornictwo – zarówno w prywatnych domach, jak i obiektach publicznych. Jakie są jego zalety? Sprawdźmy czym wyróżnia się ta egzotyczna odmiana drewna.

Drewno merbau – oryginalny odcień

Na drewno merbau składają się dwa gatunki drzew – I. palembianca Miq i Intsia bijuga Kuntze. Można je spotkać w klimacie wilgotnym, szczególnie w południowo-wschodniej Azji. Najczęstsze rejony występowania to Wietnam, Malezja, stan Sarawak na wyspie Borneo, Filipiny. Piękny odcień drewna od razu przyciąga wzrok i powoduje, że całe wnętrze nabiera niezwykłego charakteru. Drewno merbau łączy w sobie odcienie burgundu, rubinu, hebanu, a do tego posiada naturalne inkrustacje, które potęgują wrażenia estetyczne. Na ciemnym parkiecie ewentualne zabrudzenia nie rzucają się tak bardzo w oczy, co jest dodatkowym plusem.

Drewno merbau – sprawdza się w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym

Szlachetne wzornictwo to jednak nie wszystko – drewno merbau posiada także znakomite walory użytkowe – dlatego jest często wykorzystywane. Przede wszystkim jest bardzo stabilne wymiarowo oraz wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne. Eksperci przekonują, że drewno merbau jest nawet o 30% twardsze od teaku, dlatego znakomicie warto stosować je w często uczęszczanych wnętrzach. Znana jest również jego odporność na działanie wilgoci oraz owadów – nic dziwnego, że wykorzystywane jest nawet w wyjątkowo wymagających warunkach. Drewno merbau bywa określane jako maharau, alai, Moluccan iron-wood, gefi czy dowora i sprawdza się na tarasach, co wzmacnia jego funkcjonalność. Chcesz, żeby Twoje mieszkanie nabrało oryginalnego charakteru? A może zależy Ci na prestiżowym designie gabinetu? Drewno merbau to strzał w dziesiątkę!

Nasze dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]