Wznoszenie budynków – zastosowanie dźwigarów

Dźwigary kupisz na sklep.abcszalunki.pl/akcesoria-do-szalunkow-stropowych/10-dzwigar-peri-okuwany.html.

Szalunki to konstrukcje niezastąpione na wielu budowach. Dzięki nim możliwe jest nadanie odpowiedniego kształtu ścianom wylewanym z betonu, a także wykonanie w nich otworów na okna i drzwi. Szalunki są również niezastąpione przy budowie stropów – w takim przypadku ich kluczowym modułem są dźwigary. Bez ich zastosowania nie byłaby możliwa budowa jakiegokolwiek wielokondygnacyjnego obiektu. Dźwigary sprawiają, iż sklepienie nie opada natychmiast po wylaniu i może zastygnąć. Z jakich surowców wykonuje się dźwigary? Gdzie można je zdobyć?

Z jakich drzew wytwarzane są dźwigary?

Dźwigar wystawiany jest na znaczne, sięgające kilkudziesięciu ton obciążenia. Skutkiem tego jego głównym przymiotem jest trwałość. W największym stopniu maja na nią wpływ dwa czynniki – jakość produkcji oraz rodzaj wykorzystanych do tego materiałów. Te powinny być rzetelnie wyselekcjonowane i wypróbowane pod kątem odporności na znaczne naciski. Najlepszym surowcem okazuje się lite drewno takich drzew jak topola, olcha, sosna i buk. Ogromnie ważne jest także stosowne pokrycie dźwigarów impregnatem, które zabezpieczy je przed szkodliwym działaniem wody, spoiw i pozostałych ciekłych chemikaliów wykorzystywanych na budowie – a więc czynników, które często zagrażają strukturze drzewa.

Dźwigary – wydzierżawić czy lepiej kupić?

Podmioty, które na co dzień parają się wznoszeniem wielopoziomowych obiektów dysponują własnymi dźwigarami. Ich zakup oraz przechowywanie wiąże się jednakże z pewnymi kosztami. Na szczęście firmy, które sporadycznie akceptują zamówienia tego typu, mogą uniknąć nadmienionych przeszkód. Dobrym rozwiązaniem dla nich jest skorzystanie z oferty podmiotu, który świadczy usługi wynajmu dźwigarów oraz innych elementów szalunków.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]