szalunki, wynajem szalunków

Wynajem szalunków – czy jest opłacalny?

Szalowanie to jedna z najczęściej wykorzystywanych w budownictwie technik. Na czym polega? Szalunek to swego typu forma, którą wypełnia się cementem – zazwyczaj przy wykonywaniu fundamentów. Szalunki zwykle wykonywane są ze sklejki, lecz spotyka się także konstrukcje wykonane z metalu, a czasem nawet tworzyw sztucznych. Pozostałymi istotnymi częściami szalunków są dźwigary oraz podpory, bo te pozwalają na wypracowanie wymaganych rezultatów. Niestety ze względu na wysokie ceny nie wszystkie firmy budowlane posiadają swoje szalunki. Gdy okażą się niezbędne, mają szansę wszak po prostu je wynająć – zwłaszcza, iż wynajem szalunków to obecnie naprawdę popularna usługa.

W jakich przypadkach postawić na wynajem szalunków?

Kupno własnych szalunków okaże się dobrym pomysłem dla przedsiębiorstw często otrzymujących zadanie wykonania fundamentów, gdyż jak przed chwilą nadmieniliśmy, będą one do tego absolutnie potrzebne. Jeżeli jednak budowanie fundamentów nie jest główną usługą naszej firmy, warto sprawdzić atuty, które oferuje nam wynajem szalunków. Czemu powinniśmy go wybrać? Głównie z powodów ekonomicznych – wynajęcie szalunków parę razy w roku będzie bardziej korzystne niż ich zakup. Dobrze wspomnieć także o funkcjonalności, gdyż przechowywanie rzadko wykorzystywanych szalunków może powodować duże wydatki.

O czym nie zapominać przy wyborze wynajmu szalunków?

Kiedy zdecydujemy się na wynajem szalunków, warto dokładnie przemyśleć to, która firma nam je dostarczy. W jaki sposób ją znaleźć? Warto zdecydować się na ofertę firmy doświadczonej w dostawach sklejki dla ekip budowlano-remontowych – dzięki temu zyskamy pewność, iż szalunki będą solidne oraz funkcjonalne. Bardzo istotna będzie też dbałość o korzystającego z usługi – w przypadku, gdy coraz bliższy jest termin rozpoczęcia robót nie możemy pozwolić sobie na spóźnienia. W razie wątpliwości dobrze z kolei wejść do internetu i dowiedzieć się, co o ofercie danego przedsiębiorstwa piszą wcześniejsi kontrahenci.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]