Wygodne i bezpieczne korty tenisowe

Twarde korty do tenisa to jeden z najczęściej spotykanych obiektów tego typu. Właśnie na nich rozgrywane są takie turnieje jak US Open. Powierzchnia ta jest także ceniona przez nieprofesjonalnych tenisistów, co jest skutkiem w szczególności wysokiej szybkości wybicia piłki oraz niezbyt dużego odbicia. Nawierzchnia takich kortów zazwyczaj wykonywana jest z żywic akrylowych – gwarantuje zatem dużą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz świetne warunki do gry. Wśród najczęściej spotykanych systemów podłoża do akrylowych kortów jest Tennislife, który posiada certyfikat Światowej Organizacji Tenisa. Czemu dobrze się na niego zdecydować?

Korty Tennislife

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, Tennislife to technologia podłoża dla kortów, której podstawą są żywice akrylowe. Oprócz tego wykorzystywane są także specjalne barwniki, które zapewniają dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Aby jednak ten system był efektywny, musi być właściwie położony – trzeba przygotować podłoże i właściwie wylać żywice. Określone kwalifikacje będą również niezbędne do konserwowania tak wylanej nawierzchni – dlatego najlepszym wyjściem okaże się zlecenie tego doświadczonej firmie.

Gdzie poza kortami spotkamy Tennislife?

Należy przy tym wspomnieć, że korty to nie jedyne obiekty, gdzie mamy szansę spotkać Tennislife. Z uwagi na swoje parametry technologia ta wykorzystywana jest także na obiektach do koszykówki. Doskonale sprawdza się także jako nawierzchnia kortów do badmintona lub squasha oraz innych obiektów sportowych.