Współpraca z architektem nie musi być trudna

znajdź architekta na joannaklusak.com

Wzniesienie domu to niewątpliwie najistotniejsza rzecz w życiu wszystkich z nas. Należy zatem dokładnie to obmyślić oraz pamiętać o poradach specjalistów. Szczególny wpływ na to, jakie efekty dadzą podejmowane przez nas działania, wywrze niewątpliwie projekt domu. Możemy wprawdzie kupić stworzony już dokument, ale chcąc zyskać gwarancję, że budynek będzie taki jak nam chodziło, warto poprosić o pomoc architekta. Ze względu na fakt, iż wielu z was nie zdaje sobie sprawy, czym rzeczywiście się zajmuje, należy powiedzieć o tym parę zdań.

O co poprosi architekt?

To, czy projekt zaspokoi konkretne oczekiwania, zależy szczególnie od skutków spotkania z architektem. Zwracając się do architekta powinniśmy przemyśleć, jakich cech oczekujemy po budowanym domu i potrafić przekazać mu to. Należy również zaznajomić się z najważniejszymi przepisami dotyczącymi budowy domu – przez to łatwiej się porozumiemy z architektem. Nie powinniśmy oczywiście się stresować, gdyż w razie problemów mamy prawo liczyć na jego poradę.

Co będzie obowiązkiem architekta?

W pierwszej kolejności architekt opracuje projekt budowlany. To ten projekt zostanie wzięty pod uwagę przez urzędników przed daniem nam pozwolenia na budowę. Muszą być w nim zawarte technologie, na których oprze się planowana budowa. Projekt wykonawczy posłuży natomiast do znalezienia ekipy budowlanej oraz okaże się niezbędny podczas odbioru inwestycji. Treść obu projektów określają specjalne ustawy.

Nasze dane kontaktowe:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]