Wałki nierdzewne – dlaczego są tak często stosowane?

Jeśli chcesz zamówić wałek nierdzewny, koniecznie wejdź na https://metal-e.pl/pl/c/PRETY-NIERDZEWNE-OKRAGLE/18

W architekturze bardzo ważna jest solidność stosowanych materiałów. Właśnie z tego względu inwestorzy tak chętnie sięgają po stal antykorozyjną – jest to bowiem surowiec bardzo wytrzymały, a jednocześnie stosunkowo lekki. Ogromne znaczenie mają też jej względy wizualne – dodatek chromu sprawia, że doskonale zdaje także egzamin jako materiał do detali zewnętrznych. Ze stali nierdzewnej wytwarza się najróżniejsze części, lecz najczęściej spotykane są wałki. Dlaczego wałek nierdzewny jest tak przydatny w budownictwie? Do czego wykorzystywane są takie elementy?

Wałek nierdzewny – atuty

Jak przed chwilą nadmieniliśmy, wałek nierdzewny jest chętnie stosowany przez budowlańców przede wszystkim ze z uwagi na jego wytrzymałość. Produkowany jest z dodatkiem chromu, co powoduje, że nie koroduje nawet przy ciągłej styczności z wodą. Poza tym większość produktów tego typu jest wytrzymała na wpływ szkodliwych substancji, dzięki czemu mogą być wykorzystywane nawet w ekstremalnych sytuacjach.

Gdzie wykorzystuje się wałki nierdzewne?

Ze uwagi na ogromną odporność, wałek nierdzewny używany jest w rozmaitych zastosowaniach. Pręty tego rodzaju najczęściej stosowane są w budownictwie, jednak użycie tych wyrobów nie ogranicza się tylko do tego. Są stosowane także w samochodach, meblarstwie oraz pozostałych gałęziach przemysłu. Pręty oraz wałek nierdzewny bywają też używane przez specjalistów hydrotechniki – styczność z wilgocią nie przyspiesza wszak ich rdzewienia.

Nasze dane kontaktowe:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]