kątowniki aluminiowe

W jakich branżach znajdują zastosowanie kątowniki aluminiowe

Specjalistyczne komponenty wykonane z aluminium gwarantują stabilność konstrukcji, dzięki czemu znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Czym charakteryzują się kątowniki aluminiowe? W jakich branżach są wykorzystywane?

Kątowniki aluminiowe – ceowniki i zetowniki

Kątowniki aluminiowe to podzespoły konstrukcyjne przypominające kształtem literę L. Mają stały przekrój poprzeczny, a ich cechą charakterystyczną jest również odpowiednia długość. Są w stanie wytrzymać nawet ekstremalne warunki i nie ulegają korozji, a wszystko dzięki aluminiowej konstrukcji. Wśród kształtowników znajdziemy również inne rodzaje komponentów – m.in. ceowniki i dwuteowniki. Kątowniki można dostać nie tylko w tradycyjnych sklepach, ale także online. W sklepach internetowych oferowane są kątowniki o różnej wielkości, np. 30 mm x 30 mm, 40 mm x 40 mm czy 80 mm x 80 mm, co zapewnia idealne dopasowanie do rozmaitych potrzeb odbiorców. Elementy sprzedawane przez internet są cięte przecinarką do dowolnej długości.

Kątowniki aluminiowe – szerokie zastosowanie

Kątowniki aluminiowe znajdują zastosowanie w wielu gałęziach gospodarki, np. w branży budowlanej, produkcyjnej czy wystawienniczej. Używa się ich do produkcji stelaży maszynowych, barier ochronnych, reklam itp. O tak uniwersalnym wykorzystaniu decyduje przede wszystkim surowiec, z którego są wykonane. Aluminium jest bowiem nie tylko bardzo trwałe i jednocześnie lekkie – to także materiał, z którego można uzyskać surowce wtórne oraz bez problemu modelować przez gięcie.

Nasze dane kontaktowe:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]