Trwały i elegancki piaskowiec elewacyjny

Piaskowiec elewacyjny to komponent powszechnie wykorzystywany na budowach. Rozpowszechniony nie tylko jako materiał dekoracyjny wewnątrz budynków, ale także na elewacjach. Zastanówmy się więc co dokładnie decyduje o jego popularności.

Kiedy wykorzystywany jest piaskowiec elewacyjny?

Niezwykle popularnym materiałem wykorzystywanym podczas wykańczania domów jednorodzinnych oraz ich ścian zewnętrznych jest piaskowiec elewacyjny. Spotykany jest w wielu odmianach kolorystycznych – od mlecznego, przez szary aż po miedziany. Poszczególne rodzaje piaskowca różnią się od siebie barwami, strukturą i typem – możemy dostać płytki spłaszczone, nieregularne, opalizujące, o łamanych obrzeżach. Niektóre gatunki piaskowca odznaczają się szlachetnym połyskiem, dzięki zastosowaniu domieszek innych skał. Dlatego piaskowiec doskonale sprawdza się w jako element ozdobny – w mieszkaniach, na posesjach i jako element okładzinowy. Jest idealnym surowcem na ścieżki ogrodowe, schody czy wykończenie posesji.

Piaskowiec elewacyjny sprawdzi się w każdych warunkach

Zasadniczą właściwością piaskowca jest jego niesamowita niewrażliwość na niekorzystne czynniki atmosferyczne. Płyty okładzinowe są w stanie wyglądać estetycznie przez nawet 20-30 lat. To kamień pochodzenia organicznego, który opiera się działaniu niskich temperatur, mocnych opadów i będzie stanowić niezwykły atut dla naszej posesji. W sprzedaży pojawia się wiele typów płyt elewacyjnych z piaskowca – zarówno tych pozyskiwanych w kraju, jak i importowanych zza granicy.