Te środki wykorzystują specjaliści budowy dróg

Lata trudności z drogami w Polsce szczęśliwie już się kończą, a my mamy szansę poruszać się po zadbanych szosach. W ogromnej mierze jest to z pewnością skutek dobrego wykonania, lecz najistotniejsze okazują się materiały, z których dziś buduje się drogi. W przeciwieństwie do tych stosowanych przed laty, współczesne surowce nawet po dekadach wciąż mają pierwotne zalety, sprawdzając się we wszystkich sytuacjach. Jakie więc materiały najchętniej wykorzystują dziś drogowcy?

Powierzchnia dróg asfaltowych

W charakterze nawierzchni dróg specjaliści stosują obecnie innowacyjne materiały, które nie zawsze są zwykłym bitumem. Wśród nich jest Safegrip, który spełnia dwie funkcje – jest nawierzchnią, a przy tym izoluje głębsze warstwy od wilgoci. Jego wylanie nie pociąga za sobą żadnych trudności oraz nie wymaga wykorzystania dużej temperatury. Ze względu na fakt, iż nie łamie się, jest używany w najróżniejszych drogach – od placu zabaw aż po często uczęszczane jezdnie.

Co na piaszczyste drogi?

W przypadku dróg rowerowych poza miastem czy ścieżek parkowych asfaltowa powierzchnia nie zawsze się sprawdza, bo trudno dopasować ją wizualnie do zielonej okolicy. Szczęśliwie dostępne są metody, które pozwalają na ich umocnienie. Najefektywniejszą z nich okazuje się Stabicol CE, który po aplikacji z wodą utwardza piasek i zapobiega jego erozji. Jest to zarazem technika całkowicie ekologiczna, zaś ziemię możemy potem zastosować drugi raz.