Szukasz nieruchomości w Katowicach? Zapamiętaj te informacje

Rynek nieruchomości w Katowicach podobnie jak w innych regionach rośnie bardzo dynamicznie. Od innych miast Górny Śląsk odróżnia jednak fakt, iż dość mało popularne okazują się lokale nowe – mieszkańcy tego miasta dużo chętniej wybierają mieszkania z rynku wtórnego. Ze względu na to, iż w aglomeracji śląskiej mieszka wiele osób, powinniśmy przeanalizować starannie śląski sektor nieruchomości. W Katowicach działa kilkadziesiąt biur nieruchomości, a zebrane przez nich dane są cennym źródłem informacji o preferencjach ludzi tego obszaru.

Które nieruchomości w Katowicach są najpopularniejsze?

Z uwagi na dużą ilość mieszkańców, najpopularniejsze nieruchomości w Katowicach to oczywiście mieszkania – zwłaszcza te z drugiej ręki. Gdy chodzi o lokale użytkowe, największym uznaniem cieszą się te znajdujące się w śródmieściu oraz dzielnicach z największą populacją. Ceny metra kwadratowego przeciętnego mieszkania z drugiej ręki wahają w okolicach trzech i pół tysiąca zł, natomiast od dewelopera – około 5.

Gdzie znaleźć nieruchomości w Katowicach?

Do paru lat osoby zamierzające sprzedać lub nabyć nieruchomości w Katowicach wybierały przede wszystkim na usługi wyspecjalizowanych biur. Obecnie zwykle wchodzą do sieci, gdzie działają portale, na których mogą opublikować oferty dotyczące nieruchomości w Katowicach. Ich dobrą stroną jest zarówno spora ilość ogłoszeń, jak i wygoda – interesujące nas anonse wyszukamy dzięki nim bez najmniejszych problemów.