Sprawdzenie mieszkania przed odbiorem – dla zapobiegliwych

Stawiając na zakup mieszkania od dewelopera nie należy zapominać o odbiorze technicznym. To jeden z ważniejszych etapów kupna wyśnionych „czterech ścian”, który chroni nas przed mnóstwem ogromnych problemów. Na czym polega odbiór techniczny? O czym nie można zapomnieć?

Sprawdzenie mieszkania przed odbiorem – na czym to polega?

Odbiór techniczny mieszkania polega na dokładnym sprawdzeniu zgodności wykonania mieszkania z umową, która została podpisana z deweloperem. Uwagę należy zwrócić też na to, czy mieszkanie jest zgodne z projektem wykonawczym, obowiązującymi na terenie Polski normami i regulacjami prawa budowlanego. Odbiór techniczny lokalu ma służyć przede wszystkim sprawdzeniu czy w lokalu nie są obecne przeróżne usterki oraz wady konstrukcyjne. Na skutek sprawdzenia mieszkania odkryć można najróżniejsze niedociągnięcia zakończonych robót. Do tych wykrywanych naprawdę często zalicza się: pękający od ścian tynk, zaburzenia poziomu ścian, nierówne podłogi, niewłaściwie wykonaną elektrykę, a nawet odklejające się tapety. Wskazane wady sprawiają, że w mieszkaniu przeprowadzić trzeba wiele nieplanowanych wcześniej prac, które w wielu wypadkach rodzą spore koszty, do tego odsuwają w czasie moment zamieszkania w lokalu.

Sprawdzenie mieszkania przed odbiorem – uzyskaj wsparcie specjalistów

By być pewnym, że wykonanie techniczne kupionego mieszkania zgadza się z umową deweloperską, projektem architektonicznym i ustalonymi na terenie Polski regulacjami, dobrze jest postawić na asystę fachowych firm, które funkcjonują w sposób w 100% niezależny. Zatrudniają one specjalistów bardzo dobrze znających się na pracach , które mają charakter remontowy i budowlany. Ocenienie mieszkania pod kątem prawidłowości realizacji prac nie zajmuje takim fachowcom dużo czasu, a jednocześnie odbywa się to z wielką dokładnością. Stawiając na ich usługi mamy pewność, że mieszkanie zostanie rzetelnie sprawdzone, a jakiekolwiek usterki – zidentyfikowane.