Sklep internetowy z roletami – znajdź rozwiązanie dla swojego mieszkania

W przeciwieństwie do mieszkańców krajów skandynawskich, w Polsce przywykliśmy do zasłaniania okien. Tak dbamy o naszą prywatność, ale również pozwala to regulować ilość światła wpadających do mieszkania. Tradycyjnie do zasłaniania okien używamy zasłon i firanek, jednak w ostatnich latach decydujemy się na rolety wewnętrzne zakładane na okna.

Jakie rolety wewnętrzne znajdziemy w sklepach?

W sklepach internetowych i stacjonarnych znajdziemy bogaty wybór różnych rodzajów rolet: rzymskich, zaciemniających, ściennych lub okiennych. W wielu z nich dostaniemy też wszystkie potrzebne akcesoria, tj. rozety, kółka z żabkami, wsporniki ścienne i sufitowe czy karnisze metalowe. W jednym sklepie będziemy mogli skompletować cały zestaw niezbędny do instalacji rolet. Natomiast to, jakie rolety będą nam odpowiadać, będzie już zależało od naszych potrzeb. Miejmy jednak na uwadze, żeby robić zakupy z głową. Na przykład, rolety rzymskie dobrze prezentują się na niewielkich oknach, jednak nie poleca się ich osobom cierpiącym na alergię. Na roletach rzymskich dość łatwo zbiera się kurz, gdyż produkowane są one z tkanin zasłonowych lub firanowych.

Rolety dzień i noc – ilość światła pod Twoją kontrolą

Do kontroli nad dopływem światła do pokoju służą rolety dzień i noc. Sprawdzą się praktycznie we wszystkich pomieszczeniach: w pokoju dziecięcym, salonie, biurze, a także w łazience. Takie rolety posiadają naprzemienny splot pasów zaciemniający i transparentnych. Wiele możliwości ich ustawienia względem siebie pozwala na regulację ilości promieni słonecznych, które będą przez nie przenikać. Co ciekawe, regulacja ma miejsce bez potrzeby opuszczania i podnoszenia rolet! Natomiast popularne rolety zaciemniające dają całkowite zaciemnienie pomieszczenia, ponieważ wykonane są z tworzywa, które nie przepuszcza promieni słonecznych. Rolety zaciemniające sprawdzą się szczególnie w sypialni z oknami na wschód.

Rolety na wymiar – jak zamawiać

Okna nie zawsze mają standardowe rozmiary i zdarzyć się może, że rolety w rozmiarach oferowanych przez producenta nie będą do nich pasować. Wtedy pozostaje nam zamówić rolety na wymiar. Pamiętajmy jednak o tym, aby dobrze zmierzyć rozmiar okien, gdyż niewłaściwie dopasowane rolety nie spełnią swojego zadania i będą prezentować się niechlujnie. Jeśli zatem brak nam doświadczenia lub nie potrafimy obliczyć wymiarów rolet, wezwijmy na pomoc profesjonalistów.