Sklejka w meblarstwie i innych branżach

Potrzebujesz sklejki Kraków? Powinieneś odwiedzić stronę

Sklejka to jeden z surowców najczęściej wykorzystywanych w rozmaitych branżach. Nie może to jednak dziwić – wykazuje bowiem mnóstwo atutów. Jest w szczególności tania, a to jest skutkiem procesu jej produkcji – robiona jest z drzewa. Górne i dolne poziomy sklejki wytwarzane są zazwyczaj z rodzajów drewna wyróżniających się walorami ozdobnymi – między innymi dębu – zaś wewnętrzne – z tańszych gatunków. Często sklejkę powleka się też okleiną fenolową. Wykorzystanie odpowiednich żywic powoduje natomiast, iż sklejka charakteryzuje się wysoką odpornością – z tego względu stosuje się ją nawet w wytwórstwie statków powietrznych. Gdzie oprócz tego wykorzystuje się ten materiał? O jakich zasadach musimy pamiętać kupując sklejkę?

Kiedy stosuje się sklejkę?

Obecnie sklejkę najczęściej stosuje się w sektorze meblarskim. Oprócz tego stosuje się ją również w wytwórstwie rozmaitych dodatków do mieszkań – paneli, boazerii czy ozdób. Oprócz tego sklejka jest często wykorzystywana przez budowlańców, którzy robią z niej między innymi szalunki, czyli rodzaj form do kładzenia fundamentów. Sklejka bywa też surowcem często stosowanym do wykonywania jachtów, zaś dawniej była stosowana przez producentów samochodów i szybowców – nawet obecnie jest stosuje się ją w czasie renowacji starszych modeli. Ze względu na niewielką masę, sklejkę chętnie stosują też amatorzy modelarstwa.

Sklejka – gdzie nabyć?

W prawie wszystkich sytuacjach najistotniejszą cechą jest wytrzymałość sklejki. Z tego powodu nie powinniśmy wybierać modeli niskiej klasy – a te nierzadko proponują niektórzy dostawcy. Jak zatem uniknąć pomyłek przy kupnie sklejki? Rzecz jasna kupować jedynie u dostawców, którzy zagwarantują nam najwyższą jakość – najlepiej sprowadzających sklejkę bezpośrednio od wytwórcy. W przypadku, gdy planujemy kupić dużą ilość materiału nie należy również szukać jej w supermarketach – zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem okaże się kupno u sprawdzonego hurtownika, który zaoferuje nam nawet największą jej ilość.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]