Sklejka szalunkowa – uniwersalny materiał budowlany

Sklejka szalunkowa to materiał stale używany na budowach. Rewelacyjnie zastępuje tradycyjne drewno, którego nie można wykorzystać do wszystkich prac, jak również niepotrzebne winduje koszty. Przyjrzyjmy się z czego jest ona wykonana i dlaczego tak powszechnie się ją stosuje.

Sklejka szalunkowa – świetna wodoszczelność

Sklejka szalunkowa produkowana jest z materiału drzewnego, posiada kilkanaście powłok, charakteryzuje się doskonałą wodoszczelnością. Do jej wytwarzania z reguły wykorzystuje się buk, dąb oraz drewno importowane, np. eliotis. Jest bardzo sprężysta, a jej właściwości są wzmocnione poprzez wykorzystanie specjalistycznych filmów fenylowych. Sklejka szalunkowa wytrzymuje również urazy mechaniczne oraz ekstremalną temperaturę – dzięki zastosowaniu nieparzystej liczby powłok. Pojedyncze forniry dokładnie przylegają do siebie, tworząc funkcjonalną sieć. Istnieje dużo wersji sklejki szalunkowej, uzależnionych od techniki klejenia (np. półwodoodporna, nieszlifowana), struktury powłok lub klasy drewna. Nie zapominajmy, że nie każda sklejka posłuży w ekstremalnych warunkach, dlatego musimy dobrze dopasować jej formę.

Sklejka szalunkowa – potrzebna w branży budowlanej

Sklejka szalunkowa sprawdza się przy budowie domów, stropów oraz podestów. Jest ona elementem wspomagającym technologię tzw. deskowań. Używana do tworzenia rusztowań, jest elementem występującym powszechnie. Może być stosowana nie tylko raz, co oznacza niemałe oszczędności. Sklejka szalunkowa to podstawa wyposażenia każdego przedsiębiorstwa budowlanego. Pamiętajmy jednak, że nie musimy mieć własnych materiałów, ponieważ na rynku funkcjonują podmioty zajmujące się wypożyczaniem podzespołów szalunkowych. Bez problemu możemy więc łatwo nabyć profesjonalne komponenty niezbędne na budowie.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]