Sklejka szalunkowa – rodzaje i zastosowanie

Chcesz zamówić sklejki szalunkowe? Sprawdź https://sklep.abcszalunki.pl/11-sklejki-szalunkowe

Deski szalunkowe to kluczowy komponent szalunków. Tę funkcję mogą pełnić typowe deski drewniane lub płyty wykonane z innego materiału, jednakże najczęściej stosowana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można więc wybudować budynki ze ścianami wykonanego z tego kompozytu. Szalunki mają także zastosowanie w budowlach murowanych, gdzie umożliwiają wykonanie otworów na stolarkę, czyli drzwi czy okna. Objaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeśli jej potrzebujemy, a nie chcemy kupować własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – z czego się ją wykonuje

Kiedyś w szalunkach z reguły wykorzystywane były deski z bloków drewna. Te aczkolwiek były drogie, a przy tym nie posiadały właściwych parametrów – zwykle źle radziły sobie z wilgocią. Dlatego w dzisiejszych czasach używana jest głównie sklejka szalunkowa. Wykonuje się ją z różnych gatunków drewna – przeważnie z topoli, brzozy lub olchy. W ofercie producentów znajdują się różnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, które produkuje się przy użyciu kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Inny często stosowany wariant to sklejka antypoślizgowa oklejona z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – postaw na wynajem!

Firmy budowlane mają zazwyczaj swoją sklejkę szalunkową wraz z elementami umożliwiającymi jej łączenie. Kiedy jednak planujemy budowę domu lub garażu na własną rękę, nie ma potrzeby kupowania wszystkich części szalunków – możemy je wynająć, np. w Krakowie przez stronę ABCszalunki.pl. Oprócz samej sklejki szalunkowej, firma służy także wynajmem innych akcesoriów potrzebnych do postawienia szalunków – między innymi głowic oraz łączników.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]