Salon Kopp – tarasy kompozytowe

Deski z kompozytu mogą być świetną przeciwwagą dla werand zbudowanych z drewna. Nie potrzebują bieżących prac, a ich wygląd przywodzi na myśl tradycyjne materiały. Nie powinno zatem zaskakiwać, że Polacy coraz częściej decydują się właśnie użyć ich w miejsce drewna w swoich domach. Jakie mocne i słabe strony mają tarasy kompozytowe? Kiedy warto się na nie zdecydować?

Surowce do produkcji tarasów kompozytowych

Panele na tarasy kompozytowe są produkowane z mączki drzewnej oraz PCV. Stężenie pierwszego surowca nie może być niższe, niż trzydzieści procent, jednak producenci zazwyczaj używają nawet pięćdziesięciu procent.

Dobre strony tarasów kompozytowych

W przeciwieństwie do drewnianych, tarasy kompozytowe są bardzo odporne na wodę. Ważne okazuje się również fakt, iż deski kompozytowe są pozbawione sęków, co dużym stopniu zwiększa ich odporność na pęknięcia. Pod względem wizualnym zaś niewiele ustępują prawdziwemu drewnu.

Tarasy kompozytowe – jak je zamontować?

Panele na tarasy kompozytowe układane są od razu na podłożu – nie wymagają kładzenia warstwy izolującej. Z uwagi na to niezwykle ważne jest to, by posadzka była całkowicie równa i posiadała pewien spadek, umożliwiający odpływ zbyt dużej ilości wody.

Tarasy kompozytowe – kiedy się nie sprawdzą?

Mimo, że posiadają mnóstwo zalet, tarasy kompozytowe mają też swoje wady. Przede wszystkim warto wspomnieć o ich tendencji do powstania rysek, które mogą pojawiać się w wyniku korzystania z krzeseł ogrodowych. Właściciele tarasów z PCV muszą też zachować ostrożność podczas grillowania, bowiem rozgrzany tłuszcz może uszkodzić panele.