Roben, Wienerberger – popularni producenci klinkieru

Klinkierjest popularnym materiałem stosowanym na elewacjach i innych powierzchniach zewnętrznych budynków. Oczywiście nie powinno to dziwić, bo proces produkcji klinkieru sprawia, że równie dobrze radzi sobie z ekstremalnymi temperaturami, co uszkodzeniami mechanicznymi lub wilgocią. Planując wykorzystanie tego materiału w swoim domu należy jednak poznać najważniejszych producentów klinkieru i dowiedzieć się, co konkretnie znajdziemy w ich ofercie.

Producenci klinkieru – CRH, Roben, Wienerberger

Jednym ze światowych liderów w produkcji klinkierów jest belgijska firma Roben. Cegła klinkierowa Roben na budowach całego świata jest obecna od 160 lat. Cegła Roben jest ceniona ze względu na różnorodność oraz wytrzymałość. Inna znana firma produkująca klinkier, austriacka firma Wienerberger, powstała na początku XIX wieku, zaś w Polsce na rynku funkcjonuje od 1995. Cegła klinkierowa Wienerberger w branży budowlanej jest znana dzięki innowacyjnym rozwiązaniom użytym w jej produkcji. Kolejny producent klinkieru, CRH, to znana firma z Irlandii. W gronie najważniejszych producentów klinkieru znalazła się także polska firma. Klinkier Przysucha należy do najstarszych polskich produktów tego typu – jest on obecny na rynku od prawie 50 lat.

Różnorodność klinkieru

Producenci klinkieru oferują jego przeróżne modele – dzięki temu bez trudu dopasujemy modele odpowiednie do naszych potrzeb. W sklepach dystrybutorów dostępny jest zarówno klinkier maszynowy, który dzięki gładkiej powierzchni świetnie sprawdzi się w nowoczesnych projektach, jak i ręcznie formowany, przeznaczony przede wszystkim do renowacji zabytkowych budynków.