Projekty domów góralskich – powrót drewna

Projekty domów góralskich. Kliknij tu, aby skorzystać z umiejętności specjalistów

Drewniana architektura przez lata była wypierana przez budynki murowane. Obecnie jednak zaobserwować można to, że zainteresowanie nimi powoli się zwiększa. Rzecz jasna nie dzieje się tak bez powodu – domy drewniane wykazują wszak mnóstwo plusów. Najważniejszym jest z pewnością styl – pasują tak do miejskiej, jak i wiejskiej architektury. Istotne jest też to, że domy drewniane są przyjazne dla przyrody, gdyż są wykonywane tylko z odnawialnych materiałów. Drewno może również pochłaniać promieniowanie pochodzące od telewizorów i oczyszczać powietrze, a to powoduje, że ich mieszkańcy wydajniej się wysypiają oraz dbają o swoje płuca.

Najczęściej zamawiane projekty domów góralskich

Najpopularniejszym typem domów z drewna są oczywiście budynki przywodzące na myśl tatrzańską zabudowę. Nierzadko budowane są z bali, natomiast styl ich zdobienia odwołuje się do spuścizny Stanisława Witkiewicza. Rzecz jasna znajdziemy również projekty domów góralskich, które wykonane są we współczesnym guście. Często także spotyka się projekty domów góralskich, które łączą odmienne style – między innymi elementy murowane. To sprawia, że projekty domów drewnianych bez obaw można zlecić również, jeśli chcemy wybudować je poza górami.

Projekty domów góralskich – jak znaleźć architekta?

Pamiętajmy, iż na komfort mieszkania w domu góralskim rzutuje w szczególności projekt, w myśl którego został wybudowany. Dlatego decydując się na takie rozwiązanie, warto obejrzeć wcześniejsze projekty architekta i wyszukać, co myślą o nim wcześniejsi zamawiający. Ważne jest, aby w jego teczce znalazło się sporo projektów domów góralskich – dzięki temu zyskamy gwarancję, iż nasze zlecenie będzie odpowiednio wykonane i spełni nasze potrzeby. Przy wyborze warto też sprawdzić się, czy projektant współpracuje z firmą, która wzniesie dom – w ten sposób wszystko skończy się prędzej.

Nasze dane kontaktowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]