Projekty domów góralskich – dla miłośników polskiej tradycji

Projekty domów góralskich. Wejdź na barteksitarski.pl/goralszczyzna.html, aby skorzystać z umiejętności profesjonalistów

Architektura góralska typowa jest dla okolic Tatr. Wyodrębniła się w połowie XIX wieku. Od samego początku budziła zachwyt oraz bardzo duże zainteresowanie. Nie inaczej jest obecnie, gdyż nie brak osób, które decydują się na budowę domów drewnianych. Najbardziej popularne są te z bali, które rewelacyjnie sprawdzają się w roli zarówno domów całorocznych, jak i sezonowych.

Projekty domów góralskich – dlaczego domy wykonane z drewna są tak popularne?

Domy wznoszone z drewna cieszą się obecnie ogromną popularnością. W znacznej mierze wynika ona z wyjątkowej urody tego typu posesji. Wzbudzają zachwyt dokładnością wykonania. Drewno to materiał niezwykłej urody. Pod tym względem nie dorównuje mu żaden inny materiał, z którego buduje się dom. Do tego nieruchomości te charakteryzują się specyficznym mikroklimatem, który w sposób naprawdę korzystny odbija się na naszym zdrowiu. To właśnie dlatego domy wykonane z drewna poleca się głównie osobom chorującym na alergię, astmę oraz inne problemy z układem oddechowym. A jak wyglądają domy góralskie wzniesione w stylu tradycyjnym? Cechą charakterystyczną jest oczywiście dwuokapowy dach. Świetnie jest, jeżeli pokryty został on gontem. Ze względu jednak na wysokie ceny takiego materiału, osoby decydując się na dom w tradycyjnym stylu góralskim nierzadko stawiają na inny rodzaj krycia. Kolejną cechą są okna, których rozmiar jest naprawdę niewielki oraz wysoka, wykonana z kamienia podmurówka. Taras, weranda oraz ganek to również elementy charakterystyczne dla domów w klasycznym stylu podhalańskim. W początkowym okresie istnienia styl góralski charakteryzował się jeszcze licznie stosowanymi zdobieniami. Na początku minionego stulecia zaczęto jednak stosować ich coraz mniej.

Projekty domów góralskich – postaw na wsparcie fachowca

Stawiając na dom w klasycznym stylu podhalańskim, warto postawić na usługi biura architektonicznego, które specjalizuje się w przygotowywaniu projektów obiektów budowlanych właśnie w tradycyjnym stylu. Tylko wtedy można być pewnym, że projekt będzie zrealizowany odpowiednio, a wszystkie charakterystyczne elementy tradycyjnego stylu będą zachowane.

Nasze dane kontaktowe:
Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]