Projekty budowlane – niezbędne do pozwolenia na budowę

więcej o projektach budowlanych na stronie joannaklusak.com/oferta/ »

Ciężko wyobrazić sobie ważniejszą rzecz niż wzniesienie mieszkania. Warto przy tym pamiętać, że nie jest to proste wyzwanie, zaś największe problemy wiążą się z dopełnieniem różnych urzędowych formalności. Najpierw należy postarać się o pozwolenie na budowę – a zostanie zatwierdzone, jeżeli przedstawimy projekt budowlany. Dokument powinien zostać stworzony przez architekta, zaś jego zawartość regulują odpowiednie przepisy. Co zatem musi się w nim znaleźć? Zachęcamy do przeczytania krótkiego poradnika.

Co powinno się znaleźć w projektach budowlanych?

Najistotniejszym elementem projektu budowlanego będzie plan zagospodarowania działki. Plan powinien zostać sporządzony na odpowiedniej mapie podpisanej przez geodetę oraz posiadać rozmieszczenie dotychczasowych i wznoszonych budynków , a także sieci elektrycznych i kanalizacyjnych. W planie zagospodarowania muszą znaleźć się również informacje o punkcie przechowywania odpadów, układzie zieleni i płocie. Projekty budowlane muszą poza tym posiadać projekty wznoszonych domów i często również informacje od podmiotów dostarczających media. W niektórych przypadkach konieczne okaże się także załączenie rezultatów testów geologicznych.

Do czego służą projekty budowlane?

Jak już wspomnieliśmy, projekty budowlane są niezbędne byśmy mogli otrzymać pozwolenie na budowę. Nie zapominajmy, że nasza budowa musi przebiegać w myśl planu określonego w tym projekcie, zaś wszelkie niezgodności będą powodem jej nieodebrania.

Nasze dane kontaktowe:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]