Profile aluminiowe – kiedy się je wykorzystuje?

Jeśli poszukujesz profili aluminiowych, koniecznie sprawdź http://bit.ly/2quS27b

Aluminium to jeden z najczęściej stosowanych w architekturze materiałów. Do jego zalet należy w szczególności niewielka gęstość, która sprawia, że wyprodukowane z niego części nie są dużym obciążeniem – a to pozwala na wyprodukowanie wielu rozmaitych konstrukcji. Ma niestety pewną wadę – w stanie czystym nie jest bardzo wytrzymałe, dlatego w architekturze raz innych gałęziach przemysłu wykorzystuje się przede wszystkim jego mieszanki, które cechują się sporą odpornością przy wspomnianej niewielkiej masie. W budownictwie najczęściej stosowanymi elementami są rury oraz profile aluminiowe. W jakich celach więc dokładnie się je stosuje?

Profile aluminiowe w przenośnych konstrukcjach

Profile aluminiowe to świetny surowiec do produkcji mobilnych konstrukcji. Z ich wykorzystaniem buduje się między innymi namioty handlowe i na imprezy masowe, stoiska wystawiennicze oraz mobilne sceny. Na ich popularność w szczególnym stopniu wpływa ich lekkość i wytrzymałość, lecz też prostota projektowania scen oraz to, iż bez trudu można nadać im wymagany wygląd. Umożliwiają to nowoczesne metody takie jak malowanie proszkowe, dzięki któremu profile aluminiowe mogą być malowane farbą o każdym kolorze na długi czas, gdyż nałożona w ten sposób warstwa jest odporna na zarysowania.

Inne przykłady użycia profili aluminiowych

Oprócz konstrukcji składanych, profile aluminiowe są stosowane także w pozostałych branżach. Doskonale zdają egzamin jako elementy różnego rodzaju wyposażenia dla aktywnych, urządzeń oraz samochodów. Profile aluminiowe są również wykorzystywane przez konstruktorów w armii, przy wznoszeniu przeszklonych budynków, w wytwórstwie ogrodzeń oraz poręczy, a także w przewozach drogowych. Należy także nadmienić, iż profile aluminiowe są chętnie stosowane przez przedsiębiorstwa produkujące sprzęt RTV i gospodarstwa domowego.

Nasze dane kontaktowe:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]