Podpory szalunkowe – co warto o nich wiedzieć?

Kup podpory szalunkowe.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niemożliwa. Jak się ich używa? Kiedy warto wynająć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – typy i jej przeznaczenie

Wśród szalunków rozróżniamy podpory stropowe oraz deskowania do wykopów i ścienne. Ten pierwszy wariant używany jest do podpierania stropów – z pomocą tego tymczasowego elementu konstrukcyjnego można zalać strop betonem i stosowne jego uformowanie. Ważną rolę pełnią też stoliki szalunkowe oraz drewniane dźwigary – niezbędne w czasie wykonywania robót budowlanych. Podpory szalunkowe wytwarzane są ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję regulacji wysokości, dzięki czemu można je stosować w wielu sytuacjach. Standardowo w sprzedaży można dostać podpory o zakresie od 160 do 300 cm albo od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – wiodący producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe cechują się dużą trwałością, są też łatwe w montażu, a możliwości wykorzystania ich w budownictwie są ogromne. Pośród wiodących producentów wyróżniamy szalunki Altrad, podpory Peri, jak również moduły wykonywane przez firmy Olan, Hunnebeck czy Pionart. Na szczególną uwagę zasługują podpory Peri wyróżniające się przemyślaną konstrukcją, nowatorskimi rozwiązaniami oraz imponującą jakością. Podpory stropowe Peri są przystosowane do wykorzystywania nawet w niekorzystnych warunkach. Aktualnie sporo przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wynajem systemów szalunkowych – atrakcyjne ceny sprawiają, że usługi te stają się coraz popularniejsze. Wynajęcie podpór stropowych to również oszczędność czasu.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]