Plac budowy i wynajem rusztowań

Rusztowanie jest elementem koniecznym podczas wznoszenia budynków. Dzięki niej powstają nowe gmachy, a te już stojące są poddawane remontom. Sprawdźmy zatem, z jakich komponentów składają się rusztowania oraz w jakich sytuacjach niezbędne jest ich zastosowanie.

Wynajem rusztowań – roboty malarskie i spawalnicze

Istnieje dużo wariantów rusztowań – np. ramowe, jezdne, systemowe, rurowo-złączkowe. Składają się one z pionowych słupów, które łączą poziome moduły. Aby rusztowanie było bezpieczne i dobrze spełniało swoje funkcje, niezbędne są także moduły takie jak podstawki śrubowe, drabiny, a także poręcze. Na tak przygotowanej budowli można zamontować drewniane deski. Rusztowania budowane są z różnorodnych stopów metalu i mają zróżnicowane przeznaczenie. Najczęściej używane są w budownictwie, za ich pomocą wykonywane są np. prace konserwatorskie lub spawalnicze. Masowo wykorzystywane są do renowacji nieruchomości – zabytków, teatrów, domów prywatnych, hal produkcyjnych. Wykorzystywane są w przemyśle chemicznym, przydają się też do renowacji wież czy billboardów. Poszczególne komponenty rusztowania wyprodukowane są z komponentów aluminiowych lub stopów metali.

Wynajem rusztowań – fachowe firmy

Na każdej budowie najważniejsze jest bezpieczeństwo. Trzeba nadmienić, że określenie „rusztowanie” jest prawnie uregulowane – nakazują to względy bezpieczeństwa. Kiedy więc planujemy budowę, powinniśmy przekazać to fachowym firmom, które świadczą wynajem rusztowań. Wtedy mamy gwarancję, że struktura będzie bezpieczna oraz trwała. Montaż powinna przeprowadzić osoba mająca niezbędne doświadczenie. Na rynku istnieją podmioty wynajmujące, montujące i demontujące wszystkie elementy. Wycena usługi jest ustalana indywidualnie i jest uzależniona od metrażu, okresu dzierżawy, jak również przeprowadzonych robót montażowych.