Parapety klinkierowe

Są mrozoodporne, nie straszne im wilgoć oraz pęknięcia. Nic więc dziwnego, że parapety klinkierowe często pojawiają się w oknach naszych obiektów. Poza wspomnianymi zaletami, parapety zrobione z tego surowca cechują się także atrakcyjnym wyglądem – dzięki nim nawet najmniej interesujący budynek potrafi zyskać nowe, lepsze oblicze.

Parapety klinkierowe – w jaki sposób je montować?

Choć zakładanie parapetów klinkierowych może wielu czytelnikom wydać się nieskomplikowanym zadaniem, to szczególnie początkującym sprawia niemałe problemy. Najcięższe jest uniknięcie zacieków, które podczas tej czynności nierzadko powstają na zewnętrznych ścianach budynków, a które w ogromnym stopniu są rezultatem wykorzystania nieodpowiednich klejów.

Parapety klinkierowe – rodzaje

Parapety klinkierowe produkowane są w najróżniejszych modelach. Najpopularniejszą wśród nich jest bez wątpienia przysucha, którą odróżnimy po prostym kształcie i fazie, dzięki której opady nie ściekają bezpośrednio na elewację, przez co zapobiegamy pojawianiu się niezbyt dobrze wyglądających zacieków. Innym rodzajem są S-ki, które również strzegą nasze ściany przed wpływem wilgoci.

Kiedy warto postawić na parapety klinkierowe?

Parapety klinkierowe to najlepsze rozwiązanie dla ludzi, którzy szukają solidnego i świetnie się prezentującego parapetu. Materiał, z którego zostały wyprodukowane charakteryzuje się wszak ogromną wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz wilgoć, a technika jego wytwarzania zapewnia mrozoodporność.