Ogrodzenie klinkierowe – Andbud

Ogrodzenia klinkierowe są w naszym kraju często montowane. Posiadają mnóstwo zalet – doskonale wyglądają, są odporne na częste u nas chłody, pęknięcia i działanie wilgoci. Są też stosunkowo tanie – szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę ich długowieczność oraz niskie koszty eksploatacji. Z jakimi materiałami jednak będą się najlepiej łączyć? Jakie ozdoby dobrać, żeby ogrodzenia klinkierowe prezentowały się świetnie?

Deski komponują się z ogrodzeniami klinkierowymi

Wyraźne kolory charakteryzujące ogrodzenia klinkierowe szczególnie dobrze komponują się z drewnem. Idealnym wyborem będzie kombinacja konstrukcji ceramicznej z wykonanymi z drewna sztachetami. Płot tego typu dopasujemy do domów o tradycyjnym projekcie, ale też tych nowocześniejszych.

Ogrodzenia klinkierowe i żelazo

Innym często wybieranym rozwiązaniem jest kompozycja z klinkieru i żelaza. Bez względu na to, czy będą to wykonane metodą tradycyjną ogrodzenia, czy to gotowe detale, w ten sposób możemy dodać naszemu domowi uroku, na co zwrócą uwagę zwłaszcza lokatorzy domów na wsi.

Jak konserwować ogrodzenia klinkierowe?

Ogrodzenia klinkierowe nie wymagają co prawda regularnej pielęgnacji, jednak minimum raz w sezonie powinniśmy znaleźć na nią kilka godzin. Skupiający się na powierzchni klinkierowych cegieł kurz łatwo wyczyścimy używając myjki ciśnieniowej, zaś ich odporność polepszymy dzięki preparatom ograniczającym nasiąkliwość.