Odbiór mieszkania od developera – nie rób tego sam

To już. Akurat odbierasz mieszkanie od developera. Jesteś w emocjach – nietrudno zatem zapomnieć o dokładnym sprawdzeniu nowego mieszkania. To źle, gdyż wady, których nie stwierdzisz podczas niego będziesz zmuszony naprawić we własnym zakresie. Warto pamiętać o tym już w czasie podpisywania kontraktu i wyznaczyć z góry dzień odbioru mieszkania i sposób, w jaki developer zawiadomi cię, iż możesz je już obejrzeć. Przeczytaj, co należy wtedy sprawdzić i kogo pomoc będzie potrzebna.

Kto pomoże przy odbiorze mieszkania od developera?

Wyszukanie różnych usterek lokalu potrafi okazać się poważnym problemem dla osób, które nie orientują się w w tym temacie. Należy również nadmienić, że zazwyczaj potrzebny do tego okaże się fachowy sprzęt i kwalifikacje umożliwiające jego stosowane. Dlatego, chcąc uprościć nam odbiór mieszkania od developera dobrze zwrócić się o pomoc fachowca. W Polsce funkcjonuje obecnie wiele przedsiębiorstw, jakie za opłatą odpowiednio sprawdzą lokal i znajdą ewentualne wady.

Odbiór mieszkania od developera, a ewentualne wady

Jeżeli przy odbiorze mieszkania od developera znalezione zostaną wady, powinieneś domagać się ich wyeliminowania. Pamiętaj, że po stwierdzeniu wady powinieneś powiedzieć o niej developerowi najdłużej w ciągu miesiąca w formie, jaką uzgodniliście w umowie. Kiedy zaś mieszkanie jest zgodne z kontaktem, powinniście spisać akt własności. O tym również warto wiedzieć zawczasu i w umowie określić, kiedy maksymalnie powinno się to odbyć.