Nowoczesne projektowanie domów

barteksitarski.pl/projekty.html

Budowlane style sprzed lat stopniowo odchodzą do przeszłości, a ich miejsce zajmują o wiele nowocześniejsze rozwiązania. Mimo, że wiele budynków wznosi się wciąż w oparciu o konspekty pochodzące z poprzedniej dekady, to coraz więcej osób decyduje się na nowoczesne projekty domów – jak zatem je odróżnić? Gdzie szukać źródeł zainteresowania nimi? Dlaczego opłaca się na wybrać któryś z nich?

Korzenie nowoczesnych projektów domów

Nowoczesne projekty domów powstają z różnych inspiracji. Część projektantów przyznaje się do oddziaływania XX-wiecznych twórców pracujących w Niemczech lub Niderlandach. Jeśli przeanalizujemy parę projektów z ostatniego okresu, dostrzeżemy wpływy dzieł architektów skupionych wokół Bauhausu oraz podobnych kierunków.

Czym cechują się nowoczesne projekty domów?

Najistotniejszą cechą nowoczesnego budownictwa jest korzystanie z niewielu środków i niechęć do zbyt dużej ilości dodatków. Nowoczesne projekty domów skupiają się na kształcie i wyłącznie on nadaje domowi konkretny charakter. Ogromną uwagę zwraca się także na materiały – najczęściej wykorzystuje się zwykły beton, szkło lub deski.

Nowoczesne projekty domów – wyłącznie w mieście?

Wbrew pozorom, nowoczesne projekty domów mogą być realizowane także poza granicami zorganizowanych dzielnic domów jednorodzinnych. Tylko od wyobraźni projektanta zależy bowiem to, czy określony dom wpisze się w wygląd otoczenia. Dobrze przemyśleć rodzaj przeważającej w tym miejscu zabudowy i spróbować włączyć do projektu niektóre z występujących najczęściej detali.

Nasze dane kontaktowe:
Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]