Nawierzchnioizolacje na nieszczelne poszycie dachowe

Przed rozpoczęciem zimy nie należy zapominać o uszczelnieniu poszycia. Nieodpowiednio serwisowany dach potrafi być przyczyną poważnych trudności w okresie zimowym – przecieka oraz przynosi znaczne straty temperatur. Na szczęście przygotowanie poszycia przed jesienią nie sprawi dziś nikomu dużych problemów – na rynku znajdziemy bowiem nowoczesne nawierzchnioizolacje, które zdają egzamin nawet w najcięższych sytuacjach. Jakie to produkty? Jak wybrać nawierzchnioizolacje dopasowane do konkretnych oczekiwań? Przygotowaliśmy garść porad.

Jak uzupełnić ubytki nawierzchnioizolacją?

Czasem duża konserwacja poszycia nie będzie niezbędna – starczy tylko załatanie dziur, które pojawiły się wskutek działania czynników pogodowych. Powinniśmy wtedy wybrać nawierzchnioizolacje plastikowe, które doskonale nadają się do uzupełniania różnego typu szczelin lub pęknięć. Takie preparaty sprawdzą się również przy konserwacji mocowań przy świetlikach bądź wlotach wentylacyjnych. Ich zaletą będzie przede wszystkim prostota założenia oraz solidność – doskonale wytrzymują wilgoć i mrozy.

Nawierzchnioilozacje bitumiczne

W sytuacjach, kiedy jedynym rozwiązaniem okaże się wymiana dachu, należy wybrać odpowiednie masy bitumiczne. Większość z nich nie wymaga aplikacji na gorąco, co bardzo ułatwia nam zadanie. Są wśród nich nawierzchnioizolację odporne na wilgoć i promienie UV – przez to chronią mieszkanie przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi oraz zapewniają jego lokatorom pełną wygodę.