Montaż paneli – aranżacja wnętrza

Optymalny wystrój przestrzeni w domu gwarantuje wygodę i estetykę pomieszczenia. Zasadniczym składnikiem w każdej nieruchomości jest podłoga, która wymaga profesjonalnej aranżacji, na przykład poprzez ułożenie na niej paneli. Przekonajmy się zatem jak wprawnie kłaść panele i kto wykona za nas prace.

Montaż paneli – jak wyciszyć

Wymyślono wiele procedur na montaż paneli, aczkolwiek najczęściej wybieranym jest łączenie ich krawędzi, bez przykręcania desek do podłoża. Uprzednio trzeba oczywiście użyć specjalistyczny podkład, którego rolą jest wygłuszenie podłogi. Można w tym celu użyć pianka polipropylenowa albo folię. Ważne jest też zrobienie około 7-10 mm tzw. szczeliny dylatacyjnej na krawędzi powierzchni, ponieważ panele podlegają rozszerzeniu w wyższej temperaturze. Szpara będzie zręcznie zamaskowana pod listwą przypodłogową.

Montaż paneli – ekipa dowiezie surowce

Samodzielne położenie paneli wymaga nie lada umiejętności i wprawy. Warto zatrudnić firmę remontową, żeby oszczędzić sobie problemów. Na rynku działa wiele podmiotów, które oferują montaż paneli – w Krakowie, Wieliczce i Myślenicach. Fachowcy nie tylko na czas i sprawnie wykonają usługę, ale także pomogą kupić odpowiednie surowce i dostosować je do wystroju naszego wnętrza i naszych możliwości finansowych. Korzystając z fachowej pomocy będziemy mogli zapomnieć o samodzielnym selekcjonowaniu najlepszych typów akcesoriów do wykończenia podłogi – ekipa przetransportuje wszystko bezpośrednio na miejsce. Oszczędzamy dzięki temu stres i zyskujemy pewność, że nasze mieszkanie będzie wyglądać nienagannie.