
Które nawierzchnie drogowe najchętniej wykorzystują drogowcy?
Wytrzymałość jezdni zależy tak od wykonawstwa, jak i użytych w tym celu materiałów. Te, jakie wykorzystywane są obecnie w Polsce, zupełnie nie przypominają nawierzchni drogowych sprzed lat. Okazują się one znacznie solidniejsze, co w ogromnym stopniu przekłada się na komfort podróży, natomiast ich aplikacja odbywa się dużo prędzej niż przed laty. To ze względu na nie współczesne drogi rzadziej się psują, a my możemy bez problemów podróżować po całej Polsce. Jakie zatem materiały stosują obecnie drogowcy? Na czym one polegają?
Bitumiczne nawierzchnie drogowe
Nowoczesne nawierzchnie drogowe nierzadko odgrywają dwie funkcje jednocześnie – bywają warstwą górną i oddzielającą. Wśród nich powinniśmy wymienić w szczególności nawierzchnię drogową Safegrip, która jest wytrzymała i bezpieczna w każdych sytuacjach. Inżynierzy często też wybierają nawierzchnię Microdeck – jest to technologia charakteryzująca się prostotą aplikacji oraz bardzo wytrzymała, a jednocześnie gwarantująca użytkownikom szosy właściwą ochronę przed wypadkiem.
Nawierzchnie drogowe na dylatacje
Na wiaduktach i wielu parkingach niezbędne będzie zastosowanie dylatacji, które pochłoną wstrząsy będące skutkiem obecności samochodów. Ze względu na bezpieczeństwo użytkowników drogi korzystających z wiaduktu, szczelinowe nawierzchnie drogowe powinny być najlepszej jakości – plastyczne i wytrzymałe. Jedną z nich jest Rubi-Joint, bo doskonale amortyzuje ruchy poziome, jak i poziome, a przez to zapewnia odpowiednie działanie części mostów.