Kostka brukowa klinkierowa – Andbud

Jest dość niedrogi, ale z powodzeniem jest w stanie zastąpić bardziej kosztowną nawierzchnię. Bruk klinkierowy jest wszak wytrzymały, a także świetnie wygląda – nawet po dziesięcioleciach. Nic zatem zaskakującego, że często układa się go na krajowych ulicach, parkingach tudzież podwórkach. Jakie ma zalety? Dlaczego warto na niego postawić?

Zestawienie bruku klinkierowego i betonu

Statystyki pokazują, że bruk klinkierowy jest cztery razy bardziej wytrzymały niż używany najczęściej cement. Z powodzeniem wytrzymuje także duże ciężary, może zatem być używany w ogrodach, na placach magazynowych lub drogach dojazdowych.

Szeroki wybór barw bruku klinkierowego

Bruk klinkierowy z pewnością docenią wszyscy, którym na sercu leżą kwestie wyglądu. Zazwyczaj dostępny jest w pomarańczowej barwie, ale dzięki wykorzystaniu różnych rodzajów naturalnie zafarbowanej gliny, jest w stanie osiągać także zupełnie inne barwy.

Bruk klinkierowy – dużo sposobów wykorzystania

Bruk klinkierowy może zostać ułożony na wiele sposobów. Do wyboru jest w jego przypadku nawet pięć kombinacji – a więc prawie wszystkie krawędzie poszczególnych kostek. Powoduje to, że jego zastosowanie nie kończy się na horyzontalnych powierzchniach – możemy używać go również do wykończenia elewacji.

Bruk klinkierowy – odporny i bezpieczny

Ten surowiec okazuje się bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne – bez problemów posłuży nam nawet przez kilkadziesiąt lat. Nieprzerwanie zachowuje naturalną barwę, a charakterystyczna faktura sprawia, że posiada dużą antypoślizgowość.