Kontener na gruz – kiedy może się przydać?

Wiele śmieci nie wolno wyrzucać do zwykłego pojemnika. Chodzi tu szczególnie o te, które produkowane są podczas różnego typu prac budowlanych i ogrodowych, opróżniania strychu bądź piwnicy oraz odśnieżania. Śmieci takie jak gruz, chemikalia, fragmenty stolarki podłogowej lub otworowej, ziemia lub opony powinny trafić do specjalnego kontenera ustawionego na czas przeprowadzenia robót. Jak złożyć na niego zamówienie? Który spośród oferowanych typów kontenera będzie dla nas najodpowiedniejszym rozwiązaniem?

Kontenery na gruz – typy i objętość

Szukając kontenera, należy skupić się przede wszystkim na jego objętości. Jeśli ta będzie za mała, zwyczajnie nie pomieszczą się w nim wszystkie śmieci wytworzone w trakcie robót. Jeżeli natomiast wybierzemy zbyt pojemny kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty – wszak cena najmu jest uzależniona m.in. od jego kubatury. Duże kontenery na gruz i inne śmieci mają objętość dochodzące do kilkunastu m3. W większości prac wykończeniowych w zupełności wystarczy zamówić kontener o pojemności 6 metrów sześciennych – bez problemu zmieścimy w nich gruz, zdemontowane okna i ościeżnice, a także zdjęte panele podłogowe lub skute płytki ceramiczne.

Kontener na gruz – gdzie go wynająć?

Kontener na gruz możemy wynająć od podmiotu zajmującego się przewozem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu funkcjonują nie tylko w największych miastach, jak Kraków czy Łódź, ale również w małych miejscowościach. Firma dostarcza kontener we wskazane miejsce. Pojemnik musi zostać zapełniony w ustalonym w umowie czasie. W przypadku przekroczenia terminu, właściciel kontenera może nałożyć na nas kolejne opłaty. Po wypełnieniu wynajmujący odbiera od nas kontener wraz z zawartością, która następnie trafia do utylizacji.