Klinkierowe płytki elewacyjne

Płytki elewacyjne to świetny sposób na zmianę wizerunku zaniedbanego domu. Są wszak bardzo tanie, a ich montaż nie wymaga zmian konstrukcyjnych – nic zatem zaskakującego, że ostatnimi czasy to właśnie one stają się najczęstszym sposobem używanym przy remontach. Jakie jednak płytki elewacyjne spotkamy na rynku? Jakie z nich w konkretnym wypadku będą najkorzystniejszym rozwiązaniem?

Cegłopodobne płytki elewacyjne

To najlepsza alternatywa dla tradycyjnej cegły – są bowiem od niej dużo tańsze, ale też łatwiejsze w montażu. Dobre cegłopodobne płytki elewacyjne są naprawdę wytrzymałe – łatwo znoszą upływ czasu oraz nie straszne im są pleśnie czy wilgoć.

Płytki elewacyjne wykonane z kamienia

Są trochę kosztowniejsze od płytek cegłopodobnych, ale wytrzymują dłużej i okazują się wytrzymałe na pęknięcia. Płytki elewacyjne wytworzone z kamienia doskonale nadają się do obiektów wzniesionych we współczesnym stylu.

Płytki elewacyjne – czemu się opłaca?

Założenie płytek elewacyjnych nie sprawi żadnego problemu – dlatego lokatorzy domów wolno stojących często wybierają je podczas remontów. Inną zaletą takiego materiału okazują się niewielkie koszty – dzięki temu zmiana wyglądu elewacji jest dużo mniej kosztowna, niż w przypadku pozostałych technik.

Ile wydamy na płytki elewacyjne?

Koszty kupna płytek elewacyjnych są różne, a zależą w szczególności od surowca, z którego są wykonane. Za metr kwadratowy płytek glinianych zapłacimy w granicach dwudziestu złotych, ale modele wykonane z kamienia mogą kosztować aż 100 zł.