Kiedy warto wybrać okna skrzynkowe?

Dowiedz się, gdzie nabyć okna skrzynkowe

Okna skrzynkowe kojarzymy w szczególności z wiekowymi obiektami. Często spotkać je możemy w zabytkowych gmachach, wiejskich domkach lub pałacach. Obecnie są one produkowane przede wszystkim z myślą o montażu w takich budynkach, bo zastosowanie tego typu okien oczekiwane jest przez urzędników. Należy przy okazji zauważyć, że z uwagi na ich walory wizualne coraz chętniej zakładane są również we współczesnych obiektach. Szczególnie, iż obecne modele są równie funkcjonalne, co okna wyprodukowane tradycyjnymi sposobami. Jak jednak wyglądają okna skrzynkowe? Z czego są produkowane?

Okna skrzynkowe – konstrukcja

Nazwa okien skrzynkowych bierze się z ich budowy. Składają się one z dwóch skrzydeł, między którymi znajduje się pusta przestrzeń. Jest to pewnego typu izolacja, która zabezpiecza wnętrze przed zimnem. Okna skrzynkowe w wiekowych budynkach nierzadko podzielone są na czworo elementów – dwa górne, mniejsze skrzydła są otwierane osobno i dawniej służyły do wentylowania pomieszczeń. Taka budowa szczególnie dobrze zda egzamin w budynkach wzniesionych przed laty – chociażby chatach z czerwonej cegły.

Drewno na okna skrzynkowe

Okna skrzynkowe, tak jak pozostałe typy, powinny być zrobione z odpowiedniego materiału. Dotychczas najczęściej wybierano sosnę czy dąb, lecz ostatnimi czasy ich twórcy wykorzystują również drewno egzotyczne. Gatunki takie jak m. in. meranti są bowiem znacznie bardziej wytrzymałe na działanie wilgoci, wiatru oraz skrajnych mrozów.

Nasze dane kontaktowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]