Kiedy sięga się po szalunki?

Kliknij tutaj, aby zamówić szalunki Kraków

Szalunki to to forma mająca charakter tymczasowy, którą zazwyczaj wykonuje się z desek. Może ona być wykonana również z drewnianych płyt, które wykonana z drewna charakteryzującego się gorszą jakością. Nie brak jest firm, które decydują się na zrobienie szalunku z elementów , które są metalowe, ale takie postępowanie nie jest zbyt popularne. Deskowanie – bo właśnie tak w inny sposób nazywa się szalunki – sprawia, że mieszanka, która została wylana, uzyskuje wymaganą formę. Szalunki wyjmuje się dopiero po zastygnięciu mieszanki. Dzięki szalunkom można też solidnie wesprzeć zbrojenie, które zostało wykonane aż do momentu, gdy wylana mieszanka odpowiednio zastygnie.

Szalunki – jak się je wykonuje?

Wszystkie konstrukcje z użyciem betonu wykonuje się na budowie w specjalnych formach, którymi są właśnie szalunki. W pierwszym etapie prac konieczne jest wykonanie szalunku, który następnie zostaje zapełniony odpowiednio dobranym betonem. W niektórych przypadkach niezbędne jest użycie zbrojenia. Wykonuje się je jeszcze zanim mieszanka zostanie wylana. Szalunki wyjmuje się dopiero wówczas,gdy mieszanka solidnie zwiąże. Zazwyczaj potrzeba na to od około dwóch do nawet czterech tygodni. Szalunki robi się na przykład w przypadku fundamentów, betonowych cokołów ogrodzeń oraz stropów z żelbetonu. Mają jak widać bardzo duże zastosowanie, a budowa bez ich użycia nie przebiegałaby tak szybko.

Szalunki – jakie moduły potrzebne są do zrobienia szalowania?

Do przeprowadzenia szalowania wymagana jest sklejka szalunkowa. Potrzebne są też profesjonalne dźwigary oraz podpory. Często zdarza się, że niewielkie firmy budowlane nie dysponują własnym systemem szalunkowym. W takiej sytuacji wyjściem jest skorzystanie z pożyczonego sprzętu, który oferują firmy specjalizujące się w zaopatrywaniu ekip budowlanych w mocowania, dźwigary i sklejkę.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]